Výlety do okolí v létě

Do 15 km - hora Praděd, lázně Karlova Studánka, hrad Sovinec, Galerie obřích soch v Jiříkově, Rešovské vodopády, aguapark v Bruntále, bobová dráha ve Vrbně, přehrada Slezská Harta s možností vyjížďky na parníku se solárním pohonem,zapůjčení šlapadel a lodiček, výlet podél Bílé Opavy na Ovčárnu, rozhledna Nová Ves, RC park Staré Město, motokáry v Bruntále aj.

Do 50 km - hrad Bouzov, hrad Šternberk, zámek Hradec nad Moravicí, Zoo Olomouc, Stezka v oblacích - Dolní Morava, Lesní bar u Lipové, rozhledna Zlatý Chlum u Jeseníku, lázně Velké Losiny, koupaliště Velké Losiny, Zoopark v rapotíně aj.

 

Zimní období

Na okraji obce je známá sjezdovka Čerták se 4sedačkovou lanovkou s parkováním zdarma. Jízdou do 5 min Kopřivná a Karlov.Celoroční je také provoz bobové dráhy ve Vrbně pod Pradědem. K dispozici jsou lyžařské školičky a půjčovny lyží na všech sjezdovkách.

 

Restaurace a wellnes v Dolní Moravici a okolí

Restaurace a bowling U staré čarodějnice,ve stejném areálu je Wellnes centrum Eva, restaurace na Na Vyhlídce v letní sezoně s  krásnou rozhlednou a dobrou kuchyní www.vyhlidka.net  a místní vesnická hospoda Pod lipkami a dalších 15 restaurací v sousední Malé Morávce asi 4 km od chalupy.Restaurace s točeným pivem a slušnou kuchyní je v naší obci také na www.hamrikovastaj.eu